O ανεπανάληπτος Τόλης Βοσκόπουλος στο Θέατρο Άλσος
Με την πολυαναμενόμενη συναυλία του Τόλη Βοσκόπουλου στο Θέατρο Άλσος,
το Σάββατο 12 Οκτωβρίου, ολοκληρώνεται η πολύ επιτυχημένη καλοκαιρινή περίοδος του ιστορικού θεάτρου Άλσος.
Ο ανεπανάληπτος Τόλης Βοσκόπουλος, μια βραδιά με Πανσέληνο – το Σάββατο 12 Οκτωβρίου και «Tο φεγγάρι πάνω Θεέ μου» θα συναντηθεί στο Θέατρο Άλσος, με το κοινό του που τον αποθεώνει σε κάθε μια από τις σπάνιες εμφανίσεις του.
Γιατί ο έρωτας αυτός κρατά χρόνια και ο Τόλης Βοσκόπουλος, ο δικός μας Τόλης ξέρει να μας αποζημιώνει. Με την προσωπική του ιστορία, γραμμένη με εκατοντάδες τραγούδια, για τον έρωτα, την αγάπη, τη ζωή.
Τόλης Βοσκόπουλος, η φωνή, ο έρωτας, το πάθος, η ευγένεια. Ένας ερμηνευτής – μύθος για πολλές και διαφορετικές γενιές, στο Θέατρο Άλσος, με τις μεγάλες του επιτυχίες, τα τραγούδια της ζωής του. Ερμηνείες που συγκίνησαν τους έλληνες όσο λίγες.
Τραγουδάει μαζί του η Χρυσανθεμίς. Καλλιτεχνική επιμέλεια και σολίστ μπουζούκι: Μανώλης Καραντίνης, σολίστ κλαρίνο: Θανάσης Βασιλόπουλος, σολίστ βιολί: Θάνος Γκιουλετζής. Μαζί του εξαιρετικοί μουσικοί: Τύμπανα: Γιώργος Τσουπάκης, Πιάνο,-Πλήκτρα-Προγραμματισμός: Γιώργος Παγιάτης, Κιθάρα: Σπύρος Βλάχος
Τηλ. για πληροφορίες.: 210-8227471 & 210-8831487
Ημέρα: Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019
Ώρα έναρξης: 20.30
Θέατρο Άλσος
Ευελπίδων 4, Κυψέλη
Πεδίον του Άρεως
Ο ανεπανάληπτος Τόλης Βοσκόπουλος, μια βραδιά με Πανσέληνο – το Σάββατο 12 Οκτωβρίου και «Tο φεγγάρι πάνω Θεέ μου» θα συναντηθεί στο Θέατρο Άλσος, με το κοινό του που τον αποθεώνει σε κάθε μια από τις σπάνιες εμφανίσεις του.
Γιατί ο έρωτας αυτός κρατά χρόνια και ο Τόλης Βοσκόπουλος, ο δικός μας Τόλης ξέρει να μας αποζημιώνει. Με την προσωπική του ιστορία, γραμμένη με εκατοντάδες τραγούδια, για τον έρωτα, την αγάπη, τη ζωή.
Τόλης Βοσκόπουλος, η φωνή, ο έρωτας, το πάθος, η ευγένεια. Ένας ερμηνευτής – μύθος για πολλές και διαφορετικές γενιές, στο Θέατρο Άλσος, με τις μεγάλες του επιτυχίες, τα τραγούδια της ζωής του. Ερμηνείες που συγκίνησαν τους έλληνες όσο λίγες.
Τραγουδάει μαζί του η Χρυσανθεμίς. Καλλιτεχνική επιμέλεια και σολίστ μπουζούκι: Μανώλης Καραντίνης, σολίστ κλαρίνο: Θανάσης Βασιλόπουλος, σολίστ βιολί: Θάνος Γκιουλετζής. Μαζί του εξαιρετικοί μουσικοί: Τύμπανα: Γιώργος Τσουπάκης, Πιάνο,-Πλήκτρα-Προγραμματισμός: Γιώργος Παγιάτης, Κιθάρα: Σπύρος Βλάχος
Τηλ. για πληροφορίες.: 210-8227471 & 210-8831487
Ημέρα: Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019
Ώρα έναρξης: 20.30
Θέατρο Άλσος
Ευελπίδων 4, Κυψέλη
Πεδίον του Άρεως
Leave a Comment